Z Empati Przez Dungl

Informações:

Sinopsis

Rozmowy o empatii w dungli ycia. Prowadzi Beata Kosiacka coach, trenerka, mediatorka, zaoycielka Babskiej Dungli.

Episodios

 • Empatia, która leczy

  Empatia, która leczy

  02/07/2017

  Carl Rogers, twórca psychoterapii zorientowanej na klienta, twierdził, że empatia jest jedynym i wystarczającym czynnikiem do leczenia. Mój dzisiejszy gość, Katarzyna Broda, (psycholog i psychoterapeutka w nurcie integracyjnym), powołuje się na te słowa swojego mentora i dodaje, że empatia jest uniwersalnym, chociaż wciąż niedocenianym i niedostatecznie wykorzystywanym narzędziem w pracy z drugim człowiekiem.

 • Daj sobie szansę stanąć na starcie

  Daj sobie szansę stanąć na starcie

  24/01/2017

  W tym odcinku szczególnie dużą wartość mogą znaleźć osoby trochę zagubione w życiu, które mają dobrze rozwiniętego krytyka wewnętrznego, często porównują się z innymi i nie do końca wiedzą, co chcą robić w życiu. Ale także ci, którzy poszukują lub są na tropie swojej życiowej drogi. Oraz wszyscy fani Marty Zabłockiej.

 • Neurobiologia i empatia — czyli co się dzieje za kurtyną?

  Neurobiologia i empatia — czyli co się dzieje za kurtyną?

  23/12/2016

  Najnowsze badania z dziedziny neurobiologii potwierdzają, że mózg jest neuroplastyczny, co oznacza, że nie tylko uczymy się przez cale życie, ale że możemy na nowo napisać swoje programy, a dzięki empatii, łagodności dla siebie i akceptacji możemy znacząco podnieść jakość i satysfakcję z pełniejszego i bardziej świadomego kierowania swoim życiem.

 • Czy empatię można lansować?

  Czy empatię można lansować?

  29/11/2016

  Czy empatię można lansować? A jeśli tak, to jak to robić w dobrym stylu? Jak zadbać o właściwe proporcje w dawaniu i braniu, w taki sposób, by obie strony wymiany mogły poczuć wzajemną zdrową relację, opartą na dobrowolności, radości i poczuciu zaspokojenia ważnych życiowych potrzeb?

 • Po co nam życzliwość?

  Po co nam życzliwość?

  28/10/2016

  Zaryzykuję tezę, że życzliwość podobnie jak świeże powietrze jest niezbędna do pełni życia. Ale właściwie, czym ona jest? Jak się manifestuje? Czy trzeba się urodzić życzliwym, czy można się życzliwości nauczyć? Jak można ją wyćwiczyć, powiększać i zarażać innych.

 • Akcja Empatia — wywiad z Jacem Jakubowskim

  Akcja Empatia — wywiad z Jacem Jakubowskim

  07/10/2016

  Dzisiaj razem z moim gościem, Jacem Jakubowskim, prezesem Fundacji TROP, rozmawiamy o tym, czym jest empatia i jak w oparciu o nią budować relacje, w których atutem jest wzajemny szacunek, autentyczność, etyka pracy, ciekawość siebie i przyczynianie się do wspólnego dobra oraz jak grać w grę o sumie niezerowej.