Kol Israel -

Informações:

Sinopsis

Episodios

 • להקת הנח"ל במועדון הזמר 1970

  16/06/2021 Duración: 32min

  עורך: חנוך חסון, מגיש: מאיר הרניק. שודר ב-20.1.1970 הקטעים המבוצעים:  נחל סיני (התפרסם בהמשך כ"בהאחזות הנח"ל בסיני") (מילים ולחן: נעמי שמר, עיבוד: יאיר רוזנבלום) פארודיה על החקלאות (כתב: יורם טהר-לב, מוזיקה: סשה  ארגוב, עיבוד: יאיר רוזנבלום) שיר לשלום (מילים: יענקל'ה רוטבליט, לחן ועיבוד: יאיר רוזנבלום) See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • ילד מה הוא אומר - העיר והקיבוץ 1970

  07/06/2021 Duración: 32min

  ילדים בני קיבוץ יטבתה וילדים מירושלים מדברים על הדומה והשונה בין העיר לקיבוץ. עורכת: דליה אורמיאן, מגיש:עוזי לוי, עיטור מוסיקלי: מאיר הרניק הפרק מובא כאן לציון 70 שנה לעליה על הקרקע של האחזות הנח"ל שהפכה לקיבוץ יטבתה. בצילום: יטבתה 1957 - מאתר מועצה אזורית חבל אילות, מתוך האוסף של פיץ See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • "כמעט"

  11/05/2021 Duración: 53min

  הראיון האחרון עם יורם קניוק על ספרו "בא בימים" זמן קצר לפני מותו ב- 2013. "בעצם, כתבתי בספר הזה מן אוטוביוגרפיה נפשית רוחנית. כתבתי את מה שבאמת אני חושב על עצמי, ואפילו לא ידעתי את זה", אומר יורם קניוק בשיחה עם רותי קרן שהתקיימה בחדר העבודה של הסופר בביתו בתל אביב. אחרי חמישים שנות כתיבה בהן היה מנודה, ונחשב "אחר", הוא מדבר על התחושה ועל כך שהוא  מקובל ומתורגם, ובאה לו עדנה לעת זקנה. הוא מספר על מחלתו, על תחושותיו כלפי המוות שהוא מוטיב מרכזי בספריו, על יחסו למשפחה, להורות, לילדים, ולדברים שאמר בראיון לפני כמעט עשרים שנה. "היום, אני מקטר על זה שאין לי על מה להתלונן. מה רע לי? אני חולה ואני זקן אבל זו התקופה היפה ביותר בחיי". ראיון פרידה מראיינת ועורכת: רותי קרן, הקלטה: דימה קרנצוב הצילום בביתו לאחר הראיון. .  See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • "לא הולך בדרך המלך"

  11/05/2021 Duración: 57min

  ראיון עם יורם קניוק משנת 94 על מכלול יצירתו עם פרסום הרומן "פוסט מורטם" שכתב במשך שלושים שנה גם באמצעות ספרים אחרים בווריאציות. שיחה אישית על מקורות הכתיבה, המכאובים, האחרות והמרדנות, הקשר האמביוולנטי להוריו, והטראומות ממלחמת השחרור. "אף פעם לא הלכתי בדרך המלך, ואם ארצה  שיראו את הקרביים שלי תוך כדי כתיבת ספר בככר העיר, אני אעשה את זה..."  יורם קניוק בשיחת נפש באמצעות כתיבתו וספריו הרבים מראיינת ועורכת: רותי קרן תמונה: ויקיפדיה See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • דון קיחוטה על ספת הפסיכיאטר

  28/04/2021 Duración: 54min

  רב שיח עם הפסיכיאטר ד"ר אילן קוץ והמחזאי רועי חן אודות הדמות הספרותית שכתב סרוונטס. האם קיחוטה אכן היה מטורף, חולם גדול, אמן? לצידו של קיחוטה נושא כליו סנצ'ו פאנסה, והקשר הסימביוטי ביניהם. מחזהו של רועי חן "אני דון קיחוטה", מנסה לעמוד על סוגיות שעולות מן הרומן גם אם לא נכתבות בו במפורש. חירות. חברות. חלום. אהבה. על כוחו של הרומן הראשון בספרות, שהקדים את זמנו, ושגם כעבור 400 שנה, הוא ממשיך להיקרא ולהיכתב דרך יצירות  אמנות שונות ומגוונות בציור, פיסול, ספרות, דרמה, ומוסיקה. מראיינת ועורכת: רותי קרן    See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • מקבת- המחזה הסקוטי

  27/04/2021 Duración: 01h02min

  תכנית על הקללה המיוחסת למחזה למן זמנו של שייקספיר ועד ימינו ועל המרכיבים הנסתרים במחזה הפופולארי ביותר של שייקספיר. ד"ר אילן קוץ שמספר שבגלל המחזה הזה החליט לפני שנים לבחור בפסיכיאטריה שופך אור על המהלך הנפשי של הדמויות, ועל ההתערערות שלהן. נועה מנהיים על ההקשרים הפולקלוריים וההיסטוריים מפנה גם להיבט המגדרי (הגבריות של ליידי מקבת למשל), לעצם הזוגיות הזו, וכמובן להקשרים אקטואליים. להשפעות של המחזה הזה על אומניות אחרות אפילו על סדרות טלוויזיה, למשל "בית הקלפים" שזו ממש גרסה מודרנית למחזה השייקספירי. ובמרכז זוג שתאוותיו, אינן יודעות שובע והן מתרחשות כחלק ממערכת היחסים הנפשית וגם היצרית והמינית שלהם, כזוג. יחד הם חושפים שוב את גדולתו של מחזאי מופלא.  מראיינת ועורכת: רותי קרן  See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • דון קישוט ודון קיחוטה - חלק ב'

  26/04/2021 Duración: 53min

  הקשר בין דמותו הספרותית של דון קיחוטה של סרוונטס, למושג ולמיתוס של "דון קישוט" ו"טחנות הרוח". היצירה הקלאסית בת 400 שנה שנחשבת לראשית הרומן, מעלה שאלות על ההבדל בין שיגעון לשפיות, אמת ובדיה, ידידות, ואמונה, ובה בעת נבחנות הנגזרות של המושגים המושרשים בחברה של דמות שנלחמת למען הצדק תוך וויתור על רווח עצמי. משתתפים: עו"ד אביגדור פלדמן, והבמאי דודי מעיין (כמעין 'דון קישוטים') לצדם מתרגם הספר פרופ' לואיס לנדאו, המשוררת טל ניצן, ונציב שירות המדינה לשעבר פרופ' יצחק גלנור. קריאה: גבי ינון. מראיינת ועורכת: רותי קרן  See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • דון קישוט ודון קיחוטה - חלק א'

  25/04/2021 Duración: 53min

  הקשר בין דמותו הספרותית של דון קיחוטה של סרוונטס, למושג ולמיתוס של "דון קישוט" ו"טחנות הרוח". היצירה הקלאסית בת 400 שנה שנחשבת לראשית הרומן, מעלה שאלות על ההבדל בין שיגעון לשפיות, אמת ובדיה, ידידות, ואמונה, ובה בעת נבחנות הנגזרות של המושגים המושרשים בחברה של דמות שנלחמת למען הצדק תוך וויתור על רווח עצמי. משתתפים: עו"ד אביגדור פלדמן, והבמאי דודי מעיין (כמעין 'דון קישוטים') לצדם מתרגם הספר פרופ' לואיס לנדאו, המשוררת טל ניצן, ונציב שירות המדינה לשעבר פרופ' יצחק גלנור. קריאה: גבי ינון. מראיינת ועורכת: רותי קרן  See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • בסוביבור ב1943

  07/04/2021 Duración: 47min

  עדויות מניצולי מחנה סוביבור. תוכנית משנת 1964 בעריכת אפרים סטן ותמר קפלן. מגישה: מרים זוהר, עיטור מוזיקלי: נסים קמחי, ביצוע טכני: שמעון ויסמן ואפרים מיצנר See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • לא היינו ילדים

  07/04/2021 Duración: 34min

  תכנית על ניצולי שואה צעירים במוסד זבז'ה משנת 1965. משתתפים: הרב ד"ר דוד כהנא, ישעיהו דרוקר ומחניכי המוסד: שולמית אלכסנדרוביץ', בתיה אייזנשטיין, שושנה ברגמן, דוד דניאלי, שמעון הוטרר, מיכל חפר, רבקה ישראלי, נועה ליבס, חנה מרגל, רות מרקס, שולמית מרגלית, צפורה סגל, מרים סעדיה, אסתר פיינהוט, אילנה פלדבאום, חנה שפריר, אלחנן שניאדבוס, יהודית ראבון. עורכים: עוגיה שמחוני ואפרים סטן. צילום: זולטן קלוגר לע"מ See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • מצעד הילדים 1939

  07/04/2021 Duración: 47min

  סיפורם של ילדים בשואה. ניצולים מספרים על הפרידה מן המשפחה, הנדודים, הפחדים והתקוות. משתתפים: שולמית ברנדווין, פרץ הוכמן, זלמן הוכמן, יוסף שפירא, שמחה רותם, יוסף דיזנברג ואלכסנדר צלניקר. כמה מן הילדים היו בחבורת "מוכרי הסיגריות".  ערכו: נילי קינן ויהודה קווה, תודה לרות בקי, ויוסף שמיאן. קריאה: גדעון שמר. התוכנית הוקלטה בשנת 1970 See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • אל נא תאמר הנה דרכי האחרונה

  07/04/2021 Duración: 19min

  סיפורו של הירשקה גליק מחבר שיר הפרטיזנים ועל שיריו, ראיון עם הירשקה גליק ועם ד"ר דבורזזגקי. חנה בן ארי קוראה את שירי גליק המתורגמים ע"כ בנימין טנא. הוקלט בשנת 1966. See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • למען שלוש שורות בהיסטוריה - יומנה של יוסטינה

  07/04/2021 Duración: 51min

  מתוך התוכנית "מילים שמנסות לגעת". יומנה של לוחמת מגטו קרקוב. התכנית כוללת עדויות של שלושה מן הלוחמים במחתרת  על המאבק בגטו קרקוב, על דמותה של גוסטה דוידזון (יוסטינה) ועל יומנה שבו היא מתארת את היוצרות המחתרת בגיטו. סיפור אהבתם של יוסטינה ושימק בעלה (מפקד המחתרת) ומותם הטראגי. תוכנית משנת 1982. משתתפים: הלה שיפר רופהייזן, פולה גולדווסר שרייבר, ויהודה פולדק ווסרמן מיימוני. קראו: איריס לביא ובני הנדל, ביצוע טכני: אריק בלוטרייך, אלכס נפתליזון ודוד ישי, ערך: שמואל הופרט See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • יש לי סימפטיה

  08/03/2021 Duración: 49min

  שרון עידן בשיחה עם מאיר ויזלטיר מ2016.  צילום: שמואל שי, פלאש 90 See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • מאיר ויזלטיר - פיתויו של פילוקטטס

  08/03/2021 Duración: 54min

    במחזה הרדיו המוזיקלי "פיתויו של פילוקטטס" (שהחל להיכתב ב-1973, נשלם והוקלט ב-1985) מציג ויזלטיר את בידודו של פילוקטטס הפצוע, מפקד בכיר שסולק מהצבא ונזרק אל אי שומם כניגודו המוחלט של עולם שזז כל הזמן ממלחמה למלחמה. אחרי מלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים ויזלטיר מספר את סיפורו של עריק בעל כורחו, שלמרות כוחו בחר להיות צייד צפורים ומלקט עשבים. מאת: מאיר ויזלטיר, בימוי: ערן בניאל,  מוסיקה: אלדד לידור, משתתפים: אשר צרפתי, אוהד שחר, מיקי ורשביאק ואברהם סלקטר.  זמרים: דני ליטני, אריה אפשטיין, יותם כהן, רפי שחם ועודד עמיר.  נגנים: עפרה סימון (פסנתר), עדי דגני (קלידים) ובני קונייבסקי (כלי הקשה). ביצוע טכני: שמואל רפאלי ויונתן קולטון See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • מאיר ויזלטיר - מכלול שירים (2016)

  08/03/2021 Duración: 53min

  ראיון מקיף עם המשורר מאיר ויזלטיר על מכלול שיריו ועל כתיבת שירה אז והיום. מראיינת ועורכת: רותי קרן See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • מפגש עם מאיר ויזלטיר (1995)

  07/03/2021 Duración: 56min

  מתוך התכנית "מילים שמנסות לגעת"משנת 1995, מפגש של אילנה צוקרמן עם המשורר מאיר ויזלטיר. ויזלטיר מספר על ילדותו ברוסיה בזמן מלחמת העולם השנייה, חייו כילד פליט אחרי המלחמה בגרמניה, עלייתו ארצה ואימוץ העברית כשפה ראשונה, קליטתו בחברת הילדים בקיבוץ והתפתחותו כמשורר, תהליכי הכתיבה, "הארספואטיקה" שלו, ועל יחסו לעזרא פאונד. ויזלטיר קורא שירים מתוך "מחסן" ומשוחח עליהם. צילום: שמואל שי, פלאש 90 See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • אני הייתי שם - תיאטרון הבימה - חלק ב'

  24/02/2021 Duración: 49min

  בחלק השני בתכנית נשמע על התחנות החשובות בדרכו של התיאטרון מקום המדינה ועד להקלטת התכנית. משתתפים: פאני לוביץ', שלמה בר שביט, יהודה אפרוני, שמואל (מולה) רודנסקי, ליה קניג ועמרי ניצן. מגיש ועורך: יובב כץ. התוכנית הוקלטה בשנת 1986 לציון 68 שנים לתיאטרון. צילום: הבימה 1970, פריץ כהן לע"מ See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • אני הייתי שם - תיאטרון הבימה - חלק א'

  24/02/2021 Duración: 46min

  בחלק הראשון בתכנית נשמע על התחנות החשובות בדרכו של התיאטרון מאז הקמתו במוסקבה ועד להקמת המדינה. משתתפים: פאני לוביץ', שלמה בר שביט, יהודה אפרוני ועמרי ניצן. מגיש ועורך: יובב כץ. התוכנית הוקלטה בשנת 1986 לציון 68 שנים לתיאטרון. צילום: הבימה 1962, משה פרידן לע"מ See omnystudio.com/listener for privacy information.

 • בג'ונגל הכרך - ברטולד ברכט

  10/02/2021 Duración: 44min

  תסכית על פי המחזה השלישי של ברכט. סיפור של מאבק בין שני יריבים בלב שיקאגו. עיבוד ובימוי: מיכאל אוהד, משתתפים: יוסי בנאי, יוסי גרבר, יהודה פוקס, אסתר גרינברג, דליה פרידלנד, אברהם מור, שלמה בר שביט, שלמה וישינסקי, טובה פרדו, יהודה עפרוני וערן בניאל, קריין: יורם ארבל., ביצוע טכני: אפרים מיצנר, הוקלט ב1969 See omnystudio.com/listener for privacy information.

página 1 de 18