Keskpäevatund Kuku Taskuhääling

Informações:

Sinopsis

Kuula netis või lae alla. Arvutisse või taskumängijasse.

Episodios

 • Keskpäevatund: Vene kaart jälle keset lauda?

  06/04/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Marek Strandberg. Apotheka infoleke - kaduma läks 700 000 inimese info. Vene teema: Narva linnapea Jaan Toots tahab sõita Tadžikistani. Moskva õigeusu kiriku Eestis edasine saatus. Vene valimisõiguse äravõtmine on julögheüleku, mitte õigusküsimus. Tallinna võimuliidu lepe on lähedal. Arutatakse haiglate ühendamist. Kas hääled ikka peavad? Kaitsetööstuse tööstuspargi eriplaneering avab tee kaitsetööstusele. Kas investeerime laskemoona. Kliimaseaduse ettevalmistamise käigus on kummalisi ettepanekuid. Hümni mõnitamine. Väiksemate koolide sulgemisnimekiri tehti avalikuks.

 • Keskpäevatund: Keskerakonna langus Tallinnas kui ajastu lõpp

  30/03/2024

  Stuudios on Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Heldur Meerits. Pärast mitukümmet aastat vahetus Tallinnas linnavõim. Analüüsime olukorda ja prognoosime tulevikku: inimeste vahetumine, vähene ülekaal, erinevad erakondade soovid, Gräzin, Espenberg, Jufereva. Ametisse sai uus justiitsminister Madis Timpson. Mida võime temalt oodata? Euroopa Parlamendi valimised ja Andrus Ansipi loobumine kandideerimisest. Kes saab Euroopa parlamenti ja mis mõju eestlastel seal üldse on? Lõimumisuuringu järelpesu Tallinna linna võimuvahetuse valguses.

 • Keskpäevatund: Kas miljoni eurone trahv hävitab Keskerakonna?

  23/03/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Põim Kama. Ringkonnakohus otsustas, et Keskerakond on süüdi Porto Franco korruptsioonikuriteos. Tallinna linnavalitsuses toimub umbusaldustorm, aga kas veeklaasis või mitte, see alles selgub. Kalle Laaneti tagasiastumise tekitas vajaduse uue ministri järgi. Kes on mantlipärija ja mida temalt oodatakse? Andrus Ansip sai Reformierakonnast toetuse Euroopa Parlamenti kandideerimiseks. Eestis toimusid ka Venemaa presidendi valimised. Mosakvas aga ISISe rünnak.

 • Keskpäevatund: Kuidas on kulgenud lõimumine ja kuidas siinsed elanikud suhtuvad Eestisse?

  09/03/2024

  "Keskpäevatunnis" räägime sellest, kuidas on kulgenud lõimumine ja kuidas siinsed elanikud suhtuvad Eestisse. Aeg-ajalt lahvatavad ikka vastuolud poliitilise täitevvõimu ja sõltumatute riigiametite vahel. Nüüd on justiitsministri ja peaprokuröri vastuolu laudlina varjust avalikkuse ette jõudnud. Valitsusliit ei ole suutnud leida ühest ja parimat lahendust, kuidas lappida järgnevate aastate auke riigieelarves. Milliste maksudega? Fakt on see, et maksude tõstmine ja uute maksude kehtestamine on alati ebapopulaarne, aga ilmselt muud võimalust ei ole. Või on? Parteijuhtide populaarsuse uuring näitab jätkuvalt Isamaale esikohta. Stuudios on Marek Strandberg, Marti Aavik ja Ainar Ruussaar.

 • Keskpäevatund 02-03-2024

  02/03/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Madis Kimmel. Kaitseväe uus juht Merilo ei ole see, keda pakkus Martin Herem. Miks küll? Miks lahkuvad täies mehejõus kindralid teadmatuses edasise elu kohta? Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Palm tegi pressikonverentsi, suhteliselt haruldane käitumine. Narvas kihab - haiglajuht lasti lahti ja asemele võeti Terviseametist skandaaliga lahkunud Üllar Lanno. Narvas paluti ka üleminekuaja pikendamist eestikeelsele õppele üleminekule. Navalnõi matused, Putini kõne ja sündmused jms.

 • Keskpäevatund: Mis on kõige olulisem asi, millega Eesti peab tegelema?

  24/02/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Heldur Meerits ja Ignar Fjuk. Täna, Eesti Vabariigi 106. aastapäeval räägime eestist laiemalt, nii ajaloolises kui tänapäevases vaates. Arutleme, mis on kõige olulisem asi, millega Eesti peab tegelema, nii valitsus, ametnikud kui inimesed. Mõtleme, miks me ei suuda ühte hoida meid ähvardava eksistentsiaalse ohu ees Venemaa poolt? Kui saate lõpus selleks aega jääb, siis räägime ka päevakajalistest teemadest. Elagu Eesti!

 • Keskpäevatund: Kes on süüdi Nordica hävingus?

  17/02/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Ignar Fjuk. Nordicale lüüakse hingekella. Ettevõte erastatakse, kuid audit avastas hulgaliselt probleeme. Kelle süü? Välisluureameti raport hoiatab Hiina ja Venemaa eest. Väikegümnaasiumide sulgemine on tõusnud ootamatult päevakorda. Kas liiga palju reforme ei ole nii lühikese aja peale? Venemaa kuulutas peaminister Kallase tagaotsitavaks, aga samal ajal peetakse teda ka Euroopa Parlamendis üheks tippkandidaadiks. Välisminister pidas kõhna aastakõne. Reitingud näitavad taas Isamaale taevasina ja Eesti 200le muda-auku.

 • Keskpäevatund: Katuseraha on nagu meega kokku määritud voodi

  10/02/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Ignar Fjuk. Tõnis Möldri katuserahade skandaal. Need katuserahad on küll lõpetatud, kuid jäljed kestavad siiamaani. Kallase ja Ansipi tüli - kas see on reformierakonnale kasulik või kahjulik? Kaitseväe juhi vahetus - parimaks ei arvatud seda, keda enamus ootas. Koolide edetabel tekitas taas pingeid - kes on kõige parem? Teenetemärgid leidasid taas omaniku. Tallinna-Helsinki tunnel jään ära, arvab Soome minister.

 • Keskpäevatund: Viies ratas vankri all veereb edasi koos isamaaga!

  03/02/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Marek Strandberg. 3. veebruaril Keskpäevatunni teemadeks on: Jüri Ratas veeres Isamaase. Oli see üllatus või mitte? Igatahes ei osatud seda kindlalt ette ennustada. Ja mis saab siis nüüd edasi? Õpetajate streigi lõpp tõi kergenduse paljudele lapsevanematele. Kes võitis, kes kaotas? Aga... mis saab siis nüüd edasi? Majandusminister Riisalo tõdes, et majandus on põhjas. Mis nüüd edasi saab? Majandusministril retsepti ei olnud. ID-kaarti soovitakse tunnistada. Usaldusuuringud näitavad valitsuse ja Riigikogu maine jätkuvat langust.

 • Keskpäevatund: Õpetajad streigivad, lapsed istuvad kodus. Lahendus on Kaja Kallase käes

  27/01/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Tänased teemad: õpetajate streik jätkub, aga millega see lõpeb? Streik on tekitanud kummalise olukorra - sotsid justkui on opositsioonis aga samas koalitsioonis, Eesti 200 on koalitsioonis aga samas opositsioonis. Uued reitingud näitavad erakondade põnevat dünaamikat - Keskerakond on kaotanud eestlaste toetuse, Reform kukkunud alla, sotsid on tõusuteel. Presidendi vastuvõtt kütab ikka veel kirgi - peaminister ei taha minna vastuvõtule. Mis on selle põhjuseks? Tallinna linnas räägitakse Keskerakonna võimu murdmisest. Aga kui paljust sellel on tõsi taga?

 • Keskpäevatund: Riigikogulased ei suuda elada ilma presidendi vastuvõtuta

  20/01/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Marek Strandberg ja Heldur Meerits. Riigikogu liikmed on solvunud, et president ei kutsunud neid Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisele 24. veebruaril. Solvujate hulgas on Varro Vooglaid, Ester Karuse, Margit Sutrop ja Raimond Kaljulaid. Õpetajate streik algab esmaspäeval, mida see endaga kaasa toob? Idapiirile ehitatakse kaitseliin, mis koosneb 600 punkrist, kaitseväe juhataja Martin Herem lahkub ametist enne ametiaja lõppu. Metropoliit Jevgeni peab Eestist lahkuma Eestile ebasõbraliku käitumise pärast. Tartu Ülikoolist leiti Venemaa luuraja ja pandi trellide taha. Eesti Päevaleht lõpetab paberkujul ilmumise aprillikuust. Klaasangerja maimud hukkusid jääkülmad Saadjärves, Soomaal riputati üles nülitud hunt.

 • Keskpäevatund: Sinised vilkurid saatsid nii president Zelenskõi visiiti kui liiklusõnnetusi lumetuisus

  13/01/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Ignar Fjuk. Ukraina presidendi Zelenskõi külaskäik Eestisse; Postimehe aasta inimene oli Pille Kaisel, aga mis saab Metsküla koolist?; Annetused erakondadele ja unustatud liikmemaksud; kuidas kujundeb välja Euroopa Liidu tuumapoliitika.

 • Keskpäevatund 06-01-2024

  06/01/2024

  Uue aasta esimeses "Keskpäevatunni" stuudios on Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Heldur Meerits. Keskerakonna supipada podiseb - millised on tagajärjed meile kõigile? Sotsid, Eesti 200 ja Reform - mida nemad teevad? Presidendi uusaastakõne kutsus ühtsusele. Raekoja platsil mängiti vene diskolugu. Tuumaenergia kütab kirgi - keegi on poolt ja keegi on vastu. Timo Tatar väljendas poolehoidu ideele. Vana hea põlevkivi hoiab meid ikka vee peal, mitte päike ega tuul.

 • Keskpäevatund: Milline oli aasta 2023?

  30/12/2023

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Marek Strandberg. Aastalõpu värske uudis: töörühm leidis, et tuumajaama võiks nagu ehitada; siis meenutame mööduvat 2023. aastat ja heidame pilgu ettepoole: Eestikeelne haridus ja selle tulevik, kogu segadus valitsuse püsimisega ehk millal tuleb uus valitsus, Keskerakonna tulevik, Eesti 200 langemine ja Isamaa tõus,Eesti energeetika teelahkmel, Eesti on sisuliselt rinderiik, kuid ei käitu nii nagu rinderiik, majanduslangus on, aga see ei hammusta veel valuselt, Covid on taandunud ja suur hirm üle läinud, teadus on olnud abiks; Sõnavabadus Eestis kestab, hoolimata kogu mürast selle ümber.

 • Keskpäevatund 23-12-2023

  23/12/2023

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Rahandusminister Mart Võrklaev loobus 400 miljonilise eelarveaugu täitmisest maksudega. Kas RES on nüüd avatud või siiski ei ole? ERRis toimus plahvatus - peatoimetaja keelas saate ilmumise. Mida sellest arvata - kas see on allasurumine või toimetuslik praktika? Kas Eestis olevad ukrainlased tuleb saata Ukrainasse rindele sõdima? Selliseid üleskutseid juba on. Miks on vaja Elektrilevi viia börsile? Kellele see on kasulik? Tasuta ühistranspordi lõpp - see saabub 1. jaanuaril 2024.

 • Keskpäevatund: Riigikogu punnseisust ei paista mingit väljapääsu

  09/12/2023

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Ignar Fjuk. President saatis tagasi ühe seaduseelnõu, nii et pall on Riigikogu ja siis ilmselt Riigikohtu käes. Tulemustasud ministeeriumites ja sihtasutustes on kuninglikud. Eesti lapsed jälle PISA testis ülitublid, aga õpetajad plaanivad streiki. Siseministri auto aknad purustati öösel.

 • Keskpäevatund: Unistame tuumajaamast, aga ei suuda isegi Auvere jaama tööle saada

  02/12/2023

  Stuudios on Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Marek Strandberg. Eesti on majanduslanguses 190 riigi hulgas lõpuosas. Mida teha? Kuidas sattuda ühe pildi peale diktaator Lukashenkaga? Kas Eesti peaks olema tuumariik või mitte? Mida arvavad sellest Eesti erakonnad? Ref, E200 ja EKRE poolt, sotsid vastu ning KE ja Isamaa passivad. Ootamatu lumesadu. Padaoru lumeummistus kordus taas. OSCE jäi ilma Eesti juhtimisest Venemaa survel. Mida teeb Eesti kliimakonverentsil?

 • Keskpäevatund: Hõbemägi Reformierakonna reitingust: usalduse kaotusest toibumine võtab pikka aega

  25/11/2023

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Ignar Fjuk. Kaja Kallas ja president taas omavahel vastasseisus. Kas Kaja Kallase saadud hääled Reformierakonna juhi kohale olid piisavad või väikesed? Ründeränne ja piiriküsimused. Kas meil on kergem kui soomlastel? Usaldushääletuste tegemine jätkub. Kaui kaua veel? OSCEs blokeeris Venemaa Eesti juhtrolli. Isamaa toetajad on muutunud - nüüd on seal palju noori ja naisi.

página 1 de 5