Filmikägu

Informações:

Sinopsis

Kukus hakkab laupäeviti kukkuma Filmikägu. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold üritavad mahutada tunnisesse saatesse kinoedetabelid, filmiuudised, ekraanile jõudnud uued filmid, ajaloolised tähtpäevad, valitud maiuspalu järgneva nädala telekavadest ja jutuajamised Eesti filmitegijatega.

Episodios

 • Filmikägu: #348

  26/01/2024

  FK348! Dokumentaalfilmisõpradel on põhjust rõõmustamiseks, sest DocPoint tuleb taas. Tristan Priimägi on stuudios ja räägib, mida ei tohiks programmis maha magada. Uudistes keskendume peamiselt Oscari nominentidele. Kinolevisse saabuvad muuhulgas kodumaine dokumentaalfilm “Vara küps”, “Õpetaja Milleri lemmik”, “Ferrari” ja “Mahajäänud”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #347

  19/01/2024

  FK347! Peagi jõuab kinno film, mida sooviti enne linastumist ära keelata. See on Martti Helde dokumentaalfilm “Vara küps””. Martti ja operaator Mattias Veermets on meil külas ja räägivad mitu aastat nad metsas veetsid ja miks on film mõnede osaliste arvates vastuoluline. Uudistes mõtiskleme Tom Cruise’i edasiste valikute üle, spekuleerime, kelle Wes Anderson seekord oma filmi värbab ja imestame Guy Ritchie töökuse üle. Kinno tulevad sel nädalal “Puhas õnn”, “Raske aasta”, “Pühakud ja patused” ja “Üks elu”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #346

  12/01/2024

  FK346! Meil on külas eestlanna, kes vastutas peagi kinno jõudva filmi “Ferrari” autopargi eest. Kuidas need võtteplatsile jõudsid ja milline lavastaja on Michael Mann, kuulete saates. Uudistes on juttu Kuldgloobustest ja Danny Boyle’i, Guillermo del Toro ja Paul Thomas Andersoni uutest projektidest. Kinno saabuvad “Õelad tüdrukud”, “Mesinik” ja “Vaesekesed”. Saatejuhid Kristjan Gold ja Lauri Kaare.

 • Filmikägu: #345

  05/01/2024

  FK345! Mida toob alanud kinoaasta? Kes hakkavad heitlema aasta edukaima filmi tiitlile ja kas tuleb uus Barbenheimer. Vaatame uuele aastale otsa. Uudistes tuleb juttu Neitsi Maalist, Slow Horses’ist, Minecraftist, Thundeboltsist ja mõrvar-Mickeyst. Aasta esimsel nädalal lisanduvad kinolevisse muuhulgas “Öine suplus”, “Tõotatud maa” ja “Järgmine värav võidab”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #343

  22/12/2023

  FK343! Kuna aasta lõpp läheneb ja see on kokkuvõtete tegemise aeg, vaatame tagasi lõppevale kino-aastale ja tuletame meelde, mis filmid meid sel aastal kinno meelitasid. Uudistes räägime väsimatust Ridley Scottist, Shawn Levy ja Ryan Reynoldsi kestvast sõprusest jpm. Kinolevisse saabuvad “Päästa meid”, “Täiuslikud päevad”, “Poiss ja haigur”, “Pardid!” ja “Aquaman ja kadunud kuningriik”. Saatejuhid on Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #342

  15/12/2023

  FK342! Uuel nädalal saabub kinno USA õudukas “Päästa meid”, mis on filmitud täielikult Eestis. Meil on külas Eesti-poolne produtsent Elina Litvinova, kes räägib, kuidas ameeriklased Eesti külmaga toime tulid. Uudistes räägime sellest, et Ryan Gosling ei ole enam libahunt ja uued, põnevad projektid toovad kokku Charlize Theroni ja Daniel Craigi ning Bradley Cooperi ja Christian Bale’i. Uusi lisandujaid kinokavadesse on seekord 3 - “Aidas on midagi…”, “Kolme musketäri: Mileedi” ja “Wonka”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #341

  08/12/2023

  FK341! Rainer Sarneti “Nähtamatu võitlus” jõuab lõpuks kinno! Selle tähistamiseks on meil külas black metal kung-fu õigeusu munk Rafael ehk Ursel Tilk. Uudistes on jutuks mõned uued järjed, mõned auhinnad ja mõned uued projektid. Kinokavadesse lisanduvad “Nähtamatu võitlus”, “Dali ootel”, “Talupojad”, “Tantsiv kuninganna” ja “Tänupüha”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #340

  01/12/2023

  FK340! Eesti üks naljakaim komöödiasari “Alo” saab uue hooaja. Lavastajatoolis istub sel korral Franz Malmsten. Sel nädalal istub ta ka Filmikägu stuudiotoolis ja räägib kõigest lähemalt. Uudistes rõõmustame Spinal Tap’i järje üle ja imestame, miks on Donald Trumpist vaja filmi. Jõulukuu algus toob ekraanile “Ja kuningas ütles, kui imeline masin”, “Happevihm”, “Vihased pühad” ja “Soov”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #339

  24/11/2023

  FK339! Külas on multitalent Leslie Da Bass, kellel on väljas lausa 2 filmimuusikaalbumit. Esmalt heliriba filmile “Tähtsad ninad” ja teisalt filmilik kogumik, mis sisaldab ka laule filmist “Tume paradiis”. Uudistenurk on sõnumeid täis. Teemadeks nii uus Karate Kid kui Jason Bourne. PÖFF on küll läbi, aga mitmed seal linastunud filmid jõuavad nüüd tavakavasse. Näiteks “Kellele ma naeratan?”, “Eelmised elud” ja “Langenud lehed”. Lisaks tulevad “Blaga õppetunnid” ja “Napoloen”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #338

  17/11/2023

  FK338! Kung-fu, õigeusk ja “Nu, pogodi” saavad kokku Rainer Sarneti uues filmis “Nähtamatu võitlus”. Kuidas, räägib ta saates. Koduses stuudios vaatame uudistenurgas otsa uutele projektidele, mis on läinud töösse pärast streigi lõppu. PÖFF küll endiselt kestab, aga tavalevisse saabuvad animafilmi “Ühe liblika lugu” ja “Kombitsatüdruk”. Samuti “Härra Blake teie teenistuses”, “Näljamängud: laululindude ja madude ballaad” ja “Elu maitsed”. Saatejuhid on Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #337

  10/11/2023

  FK337! Üks tänavustest Black Nights Stars’idest on Maris Nõlvak. Näitleja, kelle filmikarjäär algas peaosalisena filmis “Kirsitubakas”. Milline *boot camp* ootab teda PÖFFil, räägib ta juba saates. Näitlejate streik on läbi! Mis saab edasi? Uudistes räägime täpsemalt. PÖFFile lisaks saabuvad tavakavasse “Paduratüdruk” ja “Marvelid”.

 • Filmikägu: #336

  03/11/2023

  FK336! “Pitka legend” on uus lavastuslik dokumentaal, mille taga seisavad muuhulgas Rein Pakk ja Ain Mäeots. Mis mees oli Johan Pitka ja kuidas temast film kokku panna, räägivad mehed seekordses saates. Iga päev tuleb teateid, et näitlejad ja produtsendid on lähedal kokkuleppele ja streik hakkab lõppema. Siiski liigutavad stuudiod filme edasi. Vaatame üle, millised on järgmised liikujad. Õnneks on käimas Ameerika filmiturg, kust jäi mitu põnevat projekti silma. Kuna kohe algab PÖFF, on tavakava oluliselt hõredam. Tulemas on muuhulgas 2 õudukat- “Kallis David” ja “Kurjuse meloodia”. Lappame ka PÖFFi kava ja anname veidi nõu, mida kindlasti ei tohiks vahele jätta. Saatejuhid on Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #335

  27/10/2023

  FK335! Kuulda on hundiulgu. Järelikult on PÖFF lähenemas ja hundiemand Tiina Lokk on külas, et rääkida tänavusest festivalist (aga ka väga paljust muust) täpsemalt. Näitlejate Gildi streik jätkub ja järgmised “ohvrid” on selgunud. Vaatame üle, millised suurprojektid on sunnitud edasi liikuma. Õnneks on siiski mõned filmid töös. Kinolevisse tulevad sel nädalal “Neli väikest täiskasvanut”, “Ohtlikel vetel”, “Lihtne tööamps” ja “Viis ööd Freddy baaris”. Saatejuhid on Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #334

  20/10/2023

  FK334! Mattias Naani teab enamus meist väga hea stand-up koomikuna, aga kui hea on ta suurel ekraanil töötu sõudetreenerina, saab igaüks näha filmis “Tähtsad ninad”. Kuidas ta ise ennast võtetel tundis, räägib ta saates. Uudistes tulevad peamiselt teemaks “Savusanna sõsarate” rahvusvaheline edu ja Anett Kontaveidist valmiv dokumentaalfilm. Lisaks “Tähtsatele ninadele” saabuvad kinodesse “Vaalamaailm”, “Suur vaikus”, “See elab sinu sees” ja Lillekuu tapjad”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #333

  13/10/2023

  FK333! Millega tegeleb võtteplatsil režissööri 1. assistent? Kutsusime külla mehe, kes on seda tööd teinud juba aastaid ja kelle filmograafia võtab silme eest kirjuks. Tema viimane töö on 15. oktoobril vaatajate ette jõudev telesari “Estonia”. Ralf Siig räägib oma tööst lähemalt seekordses saates. Uudistenurk on jäktuvalt pime, sest näitlejad ja produtsendid ei saanud siiski kokkuleppele ja streik kestab. Tõmbame siiski tikku ja vaatame, kas selles pimeduses midagi silma jääb. Uutest filmidest tulevad sel nädalal teie tähelepanu eest võitlema “Suur (häda)vale”, “Kohtumõistmise öö”, “Trollid pundis koos” ja “Rumal raha”. Lisaks teeme juttu mäefilmide festivalist BANFF ja Martin Scorsese retrospektiivist. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #332

  06/10/2023

  FK332! Külas on “vahvad poisid” Kaspar Velberg ja Pääru Oja. Ikka selleks, et rääkida uuest komöödiast “Vigased pruudid”. Uudistesnurgas oleme endiselt uudiste ootel. Lootust on, sest ka näitlejate streik näitab mõningaid lahenemise märke. Kinno tulevad sel nädalal “Vigased pruudid”, “Armastuse piirid”, “Kapslibeebide põlvkond”, “Vaimude väljaajaja: usklik” ja “Päikeseaeg”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #331

  29/09/2023

  FK331! Peagi jõuab Teliasse uus telesari “Estonia”, mis räägib parvlaeva hukust ja sellest, mis sellele järgnes. Meil on külas Heiki Luts Frost FX-st, kelle vedada oli kogu sarja visuaalefektide pool. Uudiste osas on loodetavast vaikus enne tormi, sest stsenaristide streik on läbi. Uutest filmidest lisanduvad kinokavadesse “Käpapatrull: Vägev film”, “Saag X” ja “Looja”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #330

  22/09/2023

  FK330! Triin Ruumeti 2. täispikk mängufilm “Tume paradiis” on kinos ja Triin ise meil stuudios. Uudiseid on ootamatult palju. Nii meilt kui mujalt. Teemadeks nii “Vari”, PÖFF kui TIFF. Uute lisandujate rivi on hõre, aga tummine. Tulevad “Tume paradiis”, “Lustakad karud: kaotatud aare” ja “Palgasõdurid 4”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

 • Filmikägu: #329

  15/09/2023

  FK329! Järgmisel nädala jõuab kinno Triin Ruumeti teine täispikk mängufilm “Tume paradiis”. Selle filmi peaosaline Rea Lest on meil külas juba sel nädalal ja räägib, kuidas Triinu nägemus ekraanile toodi. Uudistes räägime sellest, kuidas Hollywood plaanib sarja “Mõrv sai teoks” filmiversiooni ja spekuleerime, kes võiks olla hea Jessica Fletcher. Uutest filmidest jõuavad kinno “Maa-alune salakuningriik”, “Suured lapsed”, “Pärast kõike”, “Ohjeldamatu Maren”, Kummitus Veneetsias” ja Hardi Volmerist rääkiv dokumentaal “Jumalaga, rock’n’roll”. Saatejuhid Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

página 1 de 5