Latvijas Ststi Latvijas Simtgadei

Informações:

Sinopsis

Sestdiens 16:06Kdi ir cilvki, kas laukos veido savu biznesu, darbojas dads biedrbs un padarbb, izzina pagasta vsturi, prceas uz laukiem no pilstm vai atgrieas no darba gaitm rvalsts? Cikl Latvijas ststi Latvijas simtgadei tiksimies ne tikai ar vienstu saimniekiem, bet ar mazpilstu iedzvotjiem visiem tiem, kas dara labus un iedvesmojous darbus!

Episodios

 • Noslēdzošajā raidījumā tiekamies ar vairākiem šogad sastaptiem cilvēkiem

  29/12/2018 Duración: 52min

  Gada un raidījumu cikla "Latvijas stāsti Latvijas simtgadei" noslēdzošajā raidījumā tiksimies ar gada laikā sastaptajiem cilvēkiem – koka amatnieku Uģi Vītiņu no Mazsalacas novada Sēļu pagasta, kas raksta arī dziesmas. Aina Barsukova no Kārsavas novada Malnavas pagasta maiznīcas "Dzīles" cep maizi un kūkas, un cienā tūristus ar latgaļu tradicionālajiem ēdieniem. Izglītības darbinieks un skolotājs Gunārs Lazda no Iecavas novada "Lazdām" stāsta par savas dzimtas vēsturi un skolotāja darbu, bet tradicionālās kultūras pētniece un daudzu grāmatu līdzautore Ieva Vītola no Sējas pagasta "Bundzeniekiem" par vērtīgāko simtgades projektu sauc ceturtā bērna, dēla Augusta, dzimšanu. Bet Alma un Salvis Bērziņi no Bauskas novada Vecsaules pagasta "Jundām" šogad konkursā "Sējējs" atzīti par veiksmīgākajiem jaunajiem zemniekiem.

 • Pārgaujas novada Straupes pagastā pie Kitijas Dzērves

  24/11/2018 Duración: 30min

  Raidījums "Latvijas stāsti Latvijas simtgadei" šoreiz ciemojas Pārgaujas novada Straupes pagasta "Aizupēs" pie jaunas uzņēmējas Kitijas Dzērves. Kad pirms četriem gadiem mūžībā aizgāja Kitijas mamma Aija, meita pārņēma mammas biznesu - uzņēmumu "Aijas kūkas" un turpināja cept kūkas un bulciņas. Kitija šobrīd arī studē uzņēmējdarbību. Kitijas mamma Aija bija zootehniķe, un arī Kitijai patīk dzīvnieki - viņai ir suns Roberts un kaķi.

 • Sējas novada Murjāņos pie Ievas Vītolas

  06/10/2018 Duración: 30min

  Raidījums "Latvijas stāsti Latvijas simtgadei" šoreiz devies uz Sējas novada Murjāņiem pie tradicionālās kultūras pētnieces Ievas Vītolas. Kopā ar studiju biedri Signi Pucenu viņa uzrakstījusi 21 tradīciju burtnīcu par mazdārziņu kultūru, Gaujas plostniekiem, cūku bērēm un daudzām citām mūsu tautas tradīcijām. Trīs Ievas dzimtas paaudzes dzīvojušas Baškīrijā, un viņu un citu siguldiešu atmiņas arī apkopotas vienā no burtnīciņām. Šogad iznākusi burtnīca "Zaļumballes", Ieva Vītola piedalījusies arī vairāku citu grāmatu izdošanā. Vītolu ģimenē šis gads ir īpaši nozīmīgs, jo piedzimis ceturtais bērns - dēliņš Augusts, un, kā Ieva smejas, tā ir viņas ģimenes dāvana Latvijai simtgadē.

 • Pie Gunāra Lazdas Iecavas novada "Lazdās"

  15/09/2018 Duración: 29min

  Raidījums "Latvijas stāsti Latvijas simtgadei" šoreiz ciemojas pie Gunāra Lazdas Iecavas novada "Lazdās". Gunārs visu mūžu strādājis par pedagogu dažādās skolās Rīgā un Jelgavā. Pirms 10 gadiem viņš atgriezies senču īpašumā un aktīvi darbojas Iecavas dienas centrā, un organizē lekcijas un ekskursijas senioriem. Kopā ar sievu Ināru izaudzināti 3 bērni un sagaidīti 9 mazbērni. Meita Dace ar trīs dēliem arī dzīvo Iecavas novada "Lazdās", un vectētiņš mazdēliem māca lasīt un daudzas citas dzīves gudrības.

 • 1.septembrī ciemojamies pie bioloģijas skolotājas Ingūnas Kostenko Daugavpilī

  01/09/2018 Duración: 30min

  Raidījums Latvijas stāsti Latvijas simtgadei jaunā mācību gada sākumā dodas uz Daugavpili pie bioloģijas skolotājas Ingūnas Kostenko. Daugavpils Krievu vidusskola - licejs ir Ingūnas pirmā un vienīgā darba vieta jau 17 gadus. Latvijas lielo skolu reitingos pēc Rīgas 1. ģimnāzijas Daugavpils Krievu licejs atzīts par otru labāko skolu valstī. Licejā mācās ap 720 audzēkņi un strādā 70 skolotāji. Brīvajā laikā Ingūna labprāt saimnieko virtuvē, lai palutinātu savus vīriešus – vīru Vitāliju un dēlu Daniilu.

 • Ciemos pie Salas pagasta Biržu tautas nama vadītājas Vijas Pazuhas

  25/08/2018 Duración: 30min

  Raidījums Latvijas stāsti Latvijas simtgadei šoreiz dodas uz Salas novada Salas pagastu pie Biržu tautas nama vadītājas Vijas Pazuhas. Viņa 30 gadus nostrādājusi skolā, bet jau sešus gadus vada tautas namu. Šai laikā Biržos izveidoti 11 pašdarbības kolektīvi, kopā ar vīru Vija tautas nama apkārtnē izveidojusi vairākus vides objektus. Par godu Latvijas simtgadei, Biržos tiek adīta 100 metrus gara šalle un top peoniju dobe. Vijas Pazuhas trīs dēli ar ģimenēm un seši mazbērni visi dzīvo un strādā Latvijā.

 • Ciemos pie Marikas Grīslītes Auces novada Īles pagastā

  18/08/2018 Duración: 29min

  Raidījums Latvijas stāsti Latvijas simtgadei šoreiz dodas uz Auces novada Īles pagastu pie Marikas Grīslītes. Grīslīšu ģimene 200 ha audzē graudus un aprūpē 300 aitas. Marika arī auž lakatus un segas, cep maizi un uzņem tūristus. Šovasar ģimene izremontējusi vecu lauku māju un atvērusi viesu namu "Bemberi". Grīslīšu ģimenē aug četras meitas, un vecākajām trim meitām ir traktora vadīšanas tiesības.

 • Limbažu muzeja direktors Jānis Ulmis audzē arī veselības augus

  23/06/2018 Duración: 30min

  Raidījums Latvijas stāsti Latvijas simtgadei šoreiz ciemojas pie Limbažu muzeja direktora Jāņa Ulmja, kas Limbažu novada Limbažu pagasta „Avotiņos” izveidojis 300 veselības augu brīvdabas kolekciju, gatavo zaļos kokteiļus un augu maisījumus. Viņš savā saimniecībā uzņem arī tūristus un viņiem stāsta, kā atjaunot un saglabāt pašu svarīgāko – savu veselību. Jānim ir divi dēli - dvīņi Filips un Rūdolfs.

 • Ciemos pie "Namdara darbnīcas" saimniekiem Garkalnē

  16/06/2018 Duración: 47min

  Raidījums Latvijas stāsti Latvijas simtgadei šoreiz ciemojas pie Garkalnes novada „Namdara darbnīcas” īpašniekiem – koka amatnieka un mežkopja Kaspara Arņa un viņa sievas, pēc izglītības juristes, Lauras Batarevskas. Viņi pirms astoņiem gadiem Kaspara dzimtas īpašumā Garkalnē izveidoja namdara darbnīcu, un skolēniem un tūristu grupām piedāvā izzinošu programmu par kokiem un koka amatniecību. Apmeklētāji arī paši var izmēģināt tradicionālos kokapstrādes instrumentus – zāģēt ar divroci, izgatavot skaidu ar slīmestu un grebt sili.

 • Pie Lēdmanes tautas nama vadītājas Ineses Neretas

  09/06/2018 Duración: 30min

  Raidījums "Latvijas stāsti Latvijas simtgadei" šoreiz ciemojas pie Lielvārdes novada Lēdmanes tautas nama vadītājas Ineses Neretas. Inese ir mūzikas pedagoģe un vokāliste, savulaik Rīgā dziedājusi vairākos koros, tai skaitā Latvijas Radio korī un "Ave Sol". Jau 25 gadus viņa vada kultūras dzīvi Lēdmanes pagastā. Pagājušā gada 18. novembrī durvis vēra jaunais Lēdmanes tautas nams - neliela koka divstāvu ēka. Par ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un dokumentālo filmu veidošanu, kurās Inese intervē pazīstamus novadniekus, viņa šogad saņēmusi Lielvārdes novada apbalvojumu "Gada novadnieks".

 • Pie pašdarbniekiem Lindas un Mārtiņa Stiprā Madonā

  25/11/2017 Duración: 30min

          Raidījums Latvijas stāsti Latvijas simtgadei šoreiz ciemojas Madonā pie pašdarbniekiem Lindas un Mārtiņa Stiprā. Abi dejo Sarkaņu pagasta deju kolektīvā "Labākie gadi" un dejot sākuši jau bērnībā. Uz tautas dejām veduši arī savus trīs dēlus, bet tagad Madonas ģimnāzijas deju kolektīvā dejo jaunākais dēls. Stipro ģimene gatavojas piedalīties arī Simtgades Dziesmu un deju svētkos Rīgā nākamajā gadā.

 • Svētes pagasta "Vilku" saimnieki Lauma un Aldis Puriņi izveidojuši dendrāriju

  14/10/2017 Duración: 30min

  Raidījums Latvijas stāsti Latvijas simtgadei ciemojas Jelgavas novada Svētes pagasta "Vilkos", kur kopā dzīvo četras dzimtas paaudzes. "Vilku" saimnieki vienmēr stādījuši augļu kokus, un senču iesākto turpina arī Lauma un Aldis Puriņi. Viņi 2008. gadā izveidoja dendrāriju, kur aug dažādi koki un krūmi, bet pirms diviem gadiem uzrakstīja ES projektu mazo saimniecību attīstībai. Liels palīgs stādu audzēšanā ir Laumas mamma Ināra Krauze un meitas Zane un Ance. Saimnieki dārzā saglabājuši Latvijai raksturīgās vecās augļu koku šķirnes un audzē zilās govis. "Vilku" dendrāriju brauc apskatīt arī tūristi.

 • Pie jaunās keramiķes Kristīnes Nicmanes Preiļu novada Aizkalnes pagastā

  07/10/2017 Duración: 30min

  Raidījums "Latvijas stāsti Latvijas simtgadei" šoreiz ciemojas pie jaunās keramiķes Kristīnes Nicmanes Preiļu novada Aizkalnes pagasta "Apgaitās". Kristīne kopā ar ģimeni dzīvo dzīvesbiedra Ivo Kindzuļa senču mājās, ko pilnībā pārbūvējuši. Šogad Kristīne izveidoja savu uzņēmumu "Jašas podi", raksta projektus, lai nopirktu vēl kādu apdedzināšanas krāsni un sapņo par savas darbnīcas būvēšanu. Kristīne audzina divus bērnus un uzskata, ka amatnieka darbs būs vērtība arī mūsdienu digitālajā pasaulē.

 • Kuldīgā pie Kristīnes un Arta Šimpermaņiem

  09/09/2017 Duración: 29min

  Raidījums "Latvijas stāsti Latvijas simtgadei" šoreiz devies uz Kuldīgu pie Kristīnes un Arta Šimpermaņiem. Abi dzimuši Kuldīgā, vēlāk 10 gadus mācījušies un strādājuši Rīgā, bet pirms 10 gadiem atgriezušies dzimtajā pusē. Kristīne strādā Kuldīgas galvenajā bibliotēkā, savukārt, Artis - Latvijas pastā un muzicē grupā "Rumbas kvartets". 2009. gadā, krīzes laikā, viņi bija spiesti slēgt savu uzņēmumu, bet nekad nav nolaiduši rokas un darbu atraduši. Abi uzskata, ka mazpilsēta ir labākā vieta, kur audzināt savus trīs bērnus.

 • Ciemos Seces pagasta „Omračos” pie Andras Simanovas un Inga Zālīša

  26/08/2017 Duración: 30min

  Raidījums Latvijas stāsti Latvijas simtgadei viesojas Jaunjelgavas novada Seces pagasta „Omračos” pie Andras Simanovas un Inga Zālīša. Pirms 10 gadiem viņi izveidojuši biedrību „Ekociemats” un pārcēlušies uz dzīvi Sēlijā. 75 hektāru lielā saimniecībā viņi atjauno pļavas un vāc tējas, 20 hektāros saimnieko bioloģiski. No guļbaļķiem uzbūvēta Amatu māja, kur notiek radošās darbnīcas.