Kirillitsas Eesti

Informações:

Sinopsis

Saates tutvustame iganädalaselt siinset venekeelset meediaruumi, räägime nädala jooksul üles kerkinud suurematest teemadest ja analüüsime nende tekkepõhjuseid. Otsime vastuseid küsimustele, miks kajastavad ühes riigis erinevates keeltes ilmuvad meediad erinevaid teemasid ning mis on selle põhjusteks ja tõukejõududeks. Sest siin elavaid inimesi on mõistlik tunda ja nende motiive teada. Teisiti ei suuda me neid mõista.

Episodios

 • Kirillitsas Eesti: Integratsioon ja Revolutsioon

  04/04/2024

  Kui kallis ja eksklusiivne on meie ühiskonnas integratsioon? Kas Keskerakonna Tallinna meedia poliitika oli "kolmas infoväli" venekeelsele tarbijale? Kas sõna "vene" äravõtmine Tallinna asutuste nimedest vabastab või kohustab? Stuudios vestlevad Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Andrei Titov ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Tehtud! Tehtud?

  28/03/2024

  Võimuvõitlus Tallinna moodi - kes tahtis Kõlvarti pead, kes soovis vene võimu maha võtmist. Aga kas keegi midagi rahva heaks ka teeb? Stuudios saavad otse eetris kokku keskerakondlane Jana Toom, sotside esindaja Jevgeni Ossinovski ja Eesti 200 esindaja Aleksei Jašin. Saatejuht on Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Julge hundi rind on midagi täis

  21/03/2024

  Võtame julguse kokku ja uurime, milline oli VF presidendi "valimiste" järelkaja - kas tasub karta 1800 ehedat "putinilast"? Stuudios loobivad teravaid piike Natalja Kitam, Olga Ivanova, Jevgeni Krištafovitš ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Ütle mida sa loed ja ma ütlen sulle, oled sa lõimunud või mitte

  14/03/2024

  Jätkame Limumise monitooringuga tutvumise. Nüüd üritame aru saada, mida siis mitte-eestlane meediast tarbib ja kuidas see mõjub või mõjutab. Samuti puudutame reaktsiooni, mis kaasnes Narva muuseumi näitusega "Narva 44". Stuudios on meediaekspert Julia Rodina, faktikontrollija Marta Vunš, ajakirjanik Narvast Jüri Nikolajev ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Mõõtke neid, mõõtke meid!

  07/03/2024

  Millest räägib ja millest ei räägi uus Integratsiooni monitooring Eestis? Stuudios on Integratsiooni sihtasutuse juht Dmitri Moskovtsev.

 • Kirillitsas Eesti: Говорит и показывает Таллинн

  29/02/2024

  Pavel Ivanov ja Sergei Metlev arutlevad venekeelse ajakirjanduse elu üle - millised väljakutsed, kas peab arvestama eri sihtrühmadega, kuidas "ümberkasvatada" kahtlejaid, kust saada tuleviku kaadreid ja kas üldse on venekeelsel ajakirjandusel Eestis tulevikku?

 • Kirillitsas Eesti: Looming nõuab julgust

  22/02/2024

  Peateema: kas sõjavastane kunst vajab selgitusi või selle koht on galeriides? Vastakaid arvamusi tekitanud aktsioon "Hetked" Tallinna tänavatel on seekordse saate arutelu objektiks. Stuudios on ajakirjanik Uljana Kuzmina, ettevõtja Leonid Tsingisser ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Relvastamata vastupanu

  15/02/2024

  Kas Eesti kunagised nn latentsed putinistid mitte-eestlased on muutnud oma suhtumist sõjasse ja kas nende maailmavaade on kuidagi lähenenud Eesti väärtustele? Kuidas mitte-eestlased tunnetavad julgeoleku ohtu ja kas suudavad vastu seista propaganda kimbatusele? Kuidas tunneb end nendes temades Ida-Virumaa? Pavel Ivanov vestleb julgeoleku ekspert Dmitri Teperikuga.

 • Kirillitsas Eesti: See pole pesumaja, see on kultuuriministeerium!

  08/02/2024

  Vene noored ja nende kaasosalemine Eesti kultuuris. Kunstimuuseum Lasnamäel - kas populism või propaganda? Kas Eestis on näha sõjavastast kultuuri? Kuidas elab vene kultuur poliitilises isolatsioonis? Nendel ja teistel teemadel vestleb Pavel Ivanoviga Olesja Katšanovskaja-Münd, Kunstihoone haridus- ja publikuprogrammide kuraator.

 • Kirillitsas Eesti: Vsegda gotov!

  01/02/2024

  Pavel Ivanov ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits viskavad oma kirillitsas pilgu riigis toimuvale ja panevad selle pildi Eesti venekeelsesse konteksti. Mosaiik on kirju - alates Keskerakonnast kuni Venemaa presidendi valimisteni.

 • Kirillitsas Eesti: ШКОЛА ЗАКРЫТА - ЗАБАСТОВКА!

  25/01/2024

  Põhiteemaks on seekord õpetajate streik venekeelste ekspertide pilgu läbi: enamus Narva pedagooge ei tunneta ega avalda solidaarsust, vene koolides on pigem tunda hirmu ja streigi eesmärgid jäävad segaseks. Stuudios on ajakrijanikud Jevgenia Volohhonskaja, Dmitri Kukuškin, pedagoog Dmitri Rõbakov ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Kuidas karastus teras?

  18/01/2024

  Kuidas mõjub Vjatšeslav Morozovi juhtum kaasaegse Venemaa emigratsiooni Euroopas? Venemaa propaganda imestab Eesti üle - Pronkssõdur jääb oma kohale. Kuidas möödus Zelenski visiit Tallinnasse venekeelses infoväljas? Kas ongi nii, et "Iga kord kui midagi juhtub, hakatakse toetama venekeelset meediaruumi, aga hiljem unustatakse ära"? Stuudios on Artur Aukon, Julia Rodina ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Mihaili Harakiri või Hadzime

  11/01/2024

  Kas Mihhail Kõlvart ei oska juhtida parteid? Kas Keskerakond hakkas lagunema juba Jüri Ratase ajal? Kas kogu võitlus käib ühe Europarlamendi koha eest? Ja mis kõige tähtsam - kuidas käitub Keskerakonna raudvara venekeelne valija? Vestlusest võtavad osa Raimond Kaljulaid, Aleksei Jašin, Olga Ivanova, Aleksei Jevgrafov ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Kohaliku venekeelse meedia eripära

  21/12/2023

  Selle aasta viimane saade võtab kokku 2023. ajakirjandusaasta venekeelses meedias Eestis: kuidas käsitleti raskeid teemasid - kodakondsus, piiri ületamine, deporteerimised, provokatiivsed aktsiooni jm. Kas pidev ja kohati üle pingutatud tähelepanu sisu ja kaadri suhtes tegi töö keerulisemaks? Ja mida arvata usaldusest või usaldamatusest? Aasta võtavad kokku ETV+ juht Ekaterina Taklaja, venekeelse Delfi toimetaja Vitali Bestšastnõi ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Omad - Võõrad

  14/12/2023

  Kas Yana Toomi abi deporteerittele on selgelt võõra riigi huvide teenimine või selgelt inimlikkuse žest? Koolikius rahvuse pinnal ühes erakoolis. Ja märkmeid lõimumispreemia üleandmise üritusest. Stuudios on meediakoolitaja Julia Rodina, keeleõpetaja Natalja Kitam ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Kui Eesti mind ei taha, lähen Venemaale ja Ukraina sõtta...

  07/12/2023

  Mitmed Eestis elavad VF kodanikud on mitte enda süül sattunud dilemma ette - mida teha kui topeltkodakondsust ei lubata aga Venemaa omast loobuda ei saa. Nendest, piiri võimalikust sulgemisest ja muudest tekkinud probleemidest räägivad julgeolekuekspert Andres Anvelt ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Piirata ei saa mõjutada

  30/11/2023

  Piirata ei saa mõjutada. Koma selles fraasis üritavad panna Kultuuriminsteeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna juhataja Olga Sõtnik ja "Täistunni" toimetaja Raul Ranne. Aga miks koma? Sest seekordne saade üritab aru saada, kas Venemaa kanalite ligipääsu piirangud on vilja kandnud, kas sõjas saab poole valida ja kuidas seletada inimestele, et rändesurve taga ei ole Eesti kius ega jonn.

 • Kirillitsas Eesti: Kui kõrvades ja südames on vatt

  23/11/2023

  Kuidas kirjutada sõjast propagandast läbi imbunud auditooriumile? Kuidas rääkida üleminekust riigikeelsele haridusele neile, keda see ei puuduta? Kuidas teha ajakirjandust maailmavaateliselt konfliktse sihtrühmale? Stuudios vestlevad rindereporter Roman Starapopov, sotsiaalselt laetud ajakirjanik Jevgenia Volohhonskaja ja saatejuht Pavel Ivanov.

 • Kirillitsas Eesti: Kellele lüüakse kirikukella?

  16/11/2023

  Olga Ivanova, Marta Vunš ja Pavel Ivanov arutavad stuudios milline on Moskva Patriarhaadi Õigeusu kiriku Eestis kuvand, kas tõesti kohalikud venelased peaksid lihtsalt integreeruma ja mitte oodata erikohtlemist, milline roll on kodakondsusel hübriidsõja ajal? Aga saate alguses - üllatus-intervjuu Keskerakonna vahetanud Reformierakonna vastu Maria Jufereva-Skuratovskiga.

 • Kirillitsas Eesti: kellele хорошо on хорошо?

  09/11/2023

  Saatejuht Pavel Ivanov ja ekspoliitik Viktoria Ladõnskaja-Kubits prognoosivad, kas Venemaa sooduskodakondsuse kampaania osutub kodakondsuseta eestimaalaste seas edukaks; kas on mille eest kritiseerida Keskerakonna uut liidrit, et partei väidetavalt venestub; kas Aivo Petersoni kohtuprotsess pakub pinget või ei.

página 1 de 5