Nael Kummi

Informações:

Sinopsis

Podcast by Nael Kummi

Episodios

 • 7 osa: Miko Niinemäe: kaardilugejad on hullud vennad, mul võtab autos raamatut lugedeski iiveldama

  15/03/2017 Duración: 38min

  Õhtulehe mootorispordisaade Nael Kummi on paarinädalaselt kevadvaheajalt tagasi ning vaatab täna tagasi hooaja esimesele kolmele MM-rallile (0.50) ja kiikab ette ka järgmisele etapile Korsikas, kus JWRC klassis alustab oma võistlusaastat tänane külaline Miko Niinemäe. (32.14) Kui kõrgeid ootuseid me eestlastena võiksime ja tohime Ott Tänakule edasiseks hooajaks seada? (17.58) Kuidas on saarlase ja tema uue kaardilugeja Martin Järveoja koostöö nõnda kiiresti ning nõnda hästi tööle hakanud? (46.47) Milliste mõtetega läheb Niinemäe ise esimest korda pärast 2011. aastat MM-rallil osalema? (32.14) Kõik toredad küsimused, millele tänases saates vastuse leiame!

 • 6. osa: Milline F1-tiim tabas värvivalikul täppi? Kes üllitas igava masina? Hindab Ülle Pohjanheimo

  22/02/2017 Duración: 38min

  Nii moekunstis kui ka tehnikaspordis on tihti edu ja läbikukkumise vahe millimeetrite küsimus. Pole siis imestada, et saates „Nael Kummi“ külas käinud rõivadisainer Ülle Suurhans-Pohjanheimo suvised pühapäevad mööduvad teleri ees F1 võidukihutamistele kaasa elades. Eesti moekunstniku huvi kuningliku vormelisarja vastu sütitas soomlasest abikaasa – on ju Rosbergi, Häkkineni ja Räikköneni kodumaal tegu vaata et rahvusspordiga. Alates 1992. aastast F1-võistlusi jälginud Pohjanheimo on ka ise perekonna autosse pakkinud ning poolteist nädalat mööda Euroopat ringi reisinud ainult selleks, et näha Portugalis maailma parimaid piloote mõõtu võtmas. Kõige eredamaid mälestusi on naisele pakkunud Michael Schumacheri ja Mika Häkkineni kirglikud duellid. Möödunud sajandist tänapäeva naastes ei saanud ka „Nael Kummi“ oma tänases osas mööda selle nädala tähtsaimast teemast ehk disainikriitikast. Kui enamik eestlasi teritab kleitide kallal hambaid reede õhtul teleri ees, siis meie teeme esimesed hindamised ära juba praegu.

 • 5. osa: H. Soomer: F1-s on vähe ägedaid möödasõite, motovõistlustel aga pidevalt rehvijäljed masinal

  15/02/2017 Duración: 28min

  Õhtulehe mootorispordisaates „Nael Kummi“ on sel nädalal külas Eesti parim motoringrajasõitja Hannes Soomer, kes teeb kuulajatele puust ja punaseks selgeks, mis vahe on MotoGP ja Superbike’i sarjadel. Miks on tegu olulise infoga? Sest Soomer võistleb tuleval hooajal Supersport klassis, mis on Superbike’ide MMi vaste Moto2 võistlustele. Tegelikult osales meie tsiklimees samas sarjas ka mulluse hooaja lõpus, kui otsustas loobuda madalama sarja ehk EJC tiitlijahist ning koguda kogemusi kõrgemal tasemel. Kui valus sellist otsust teha oli? Ja kes teab, mida Soomerile tulevik… WIL Sport meeskond, mida eestlane tänavu esindab, on ainus tiim Supersport klassis, mida toetab Ten Kate Racing – Honda ametlik esindaja Superbike’ide võistluspüramiidis. Mullu lõpetati kõrgeimas võistlussarjas küll Kawasaki ja Ducati järel küll kolmandana, aga näiteks MotoGP valitsev maailmameister Marc Marquez on just Honda piloot.

 • 4. osa: Tänaku poodiumišanss Rootsis on kõvasti üle 50%! Saates Margus Murakas ja Karl Mihkel Eller

  08/02/2017 Duración: 47min

  Õhtulehe mootorispordisaade "Nael Kummi" elab sel nädalal Rootsi MM-ralli ootuses. Kuidas talvistel teedel kihutada, selgitab kodune rallilegend Margus Murakas ning oma tähelepanekuid hooaja esimeselt MM-etapilt Monte Carlos jagab ETV rallikommentaator Karl Mihkel Eller. Koos saatejuhi Viljar Voogiga jõutakse kolmekesi nõusolekule, et Ott Tänak ja Martin Järveoja on sel nädalavahetusel talvistes tingimustes peetaval Rootsi rallil selged poodiumisoosikud. Masin on istumise all hea, koostöö meeste vahel sujub vaatamata kasinale praktikale ning millisele põhjamaalasele siis lumes mütata ei meeldiks! Lisaks teeb lumesõiduekspert Murakas puust ja punasest selgeks, kuidas talverallil sõita tuleb, ning selgitab, miks pigistavad ralliässad vaatamata jäistele oludele masinast välja suurema kiiruse, kui kuivadel kruusateedel. (13.55)Lisaks meenutab mees hea sõnaga oma ammust Toyota Corolla võistlusmasinat (40.12)ning avalikustab Prorehv rallimeeskonna plaani kodumaiseks võistlushooajaks. (38.13) Telekommentaator Ell