Naba Rts

Informações:

Sinopsis

Telefona numurs studij: 67034455Otrdiens: Arturs Platprs, Viktors Dunaiskis, Uldis KazaksPiektdiens: Gatis Crulis, Kozmens, Artis Ozoli (Ahhhis), KozijsRadio NABA rta programma Nabarts otrdienas un piektdienas rtos izklaid klaustjus ar vieglu, bezrpgu, humoristisku saturu par aktuliem un oti aktuliem, vispasaulgiem un ikdieniiem jautjumiem.Klaustjiem raidjumu laik ir iespja piedalties gan konkursos, gan dads klaustju rubriks, piemram, "Pagalma vrotji", "Klaustjs zina labk", "Kas ir plaukti" u.c. Otrdienu rtos pc pl. 9.00, skaidrojam demogrfisko jautjumu aktualittes ar Rgas dzemdbu namu, piektdienurtos no pl. 8.30 - 9:00 ar tehnoloiju, gadetu un socilo tklu pasaules jaunumiem rubrik "Digitls brokastis" iepazstina efpavrs Ahhhis.

Episodios

 • Budžeta viedtālruņa "Nothing Phone 2a" apskats

  12/04/2024 Duración: 08min

  Šoreiz stāsts par budžeta klases "Nekā tālruni" jeb jaunāko veikumu no "Nothing", kas labāk zināms ar tā caurspīdīgo dizainu. Kādi kompromisa lēmumi pieņemti ražošanā un kur budžeta klase noķer flagmaņus? Uzzini apskatā! * Viedtālruni neatkarīgam un neapmaksātam apskatam sagādāja "Nothing" pārstāvji Latvijā TCCM. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Cilvēka prāta noslēpumi. Ceļojums pa kognitīvo spēju pētījumu pasauli

  12/04/2024 Duración: 41min

  Digitālo brokastu komanda dodas aizraujošā ceļojumā pa cilvēka prāta labirintiem, izzinot kognitīvo zinātņu pētījumu pasauli un tehnoloģijas, kas palīdz tos īstenot. Kopā ar Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes zinātniekiem laboratorijās sarunājamies par aktuālajiem kognitīvo zinātņu pētniecības virzieniem, kā arī noskaidrojam, kā kognitīvo spēju pētījumu rezultātus var izmantot praksē, lai uzlabotu mūsu dzīves kvalitāti. Digitālās brokastis galdā ceļ: Jurģis Šķilters, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs un profesors, Solvita Umbraško, vadošā pētniece Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātē un Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijā, Laura Zeļģe, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes maģistra programmas “Sporta zinātnes” studente un laborante Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijā, un Artūrs Šilovs, ārsts rezidents radioloģijas specialitātē, asistenta p.i. radioloģijas

 • Automašīnas "Volkswagen Amarok" apskats

  05/04/2024 Duración: 10min

  Digitālo brokastu testā kas nebijis - pikaps jeb auto ar kravas kasti: jaunākais "Volkswagen Amarok". Auto ar specifisku pielietojumu, kas paredzēts darba ļaudīm, taču vai tomēr tas der arī vienkārši, lai pārvietotos pa Rīgas bedrēm? Noskaidro mūsu apskatā! * Automašīnu neatkarīgam un neapmaksātam apskatam sagādāja Moller Baltic Import Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Renārs Zeltiņš par tehnoloģijām ikdienā un darbā

  05/04/2024 Duración: 40min

  Turpinām izzināt tehnoloģiju dažādo ietekmi uz mūsu ikdienu — šoreiz pie Digitālo brokastu galda verbālais Brūs Lī un gaviļmeistars Renārs Zeltiņš. Vai zināji, ka Renārs bērnībā gribēja kļūt par videokasešu nomas veikala īpašnieku? Noklausies! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Mākslīgais intelekts praktiski - kā to uztrenēt?

  22/03/2024 Duración: 35min

  Viens no lielākajiem trūkumiem, lietojot mākslīgā intelekta čatbotus, ir vispārīgas atbildes, kurās pietrūkst izpratne un konteksts par mūsu uzdotajiem jautājumiem. Vai to var labot? Kā to darīt? Digitālās brokastis turpina apgūt mākslīgā intelekta priekšrocības praktiski kopā ar Igoru Uhaņu, "Helve" inovāciju vadītāju. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Ziņu tops: Waze uzlabojumi, NVIDIA superčips un bezmaksas tehnoloģiju apmācības

  22/03/2024 Duración: 14min

  Digitālo brokastu tehnoloģiju ziņu tops ir galdā. Ar ko mielojamies šonedēļ? 1. "Waze" palīdzēs izbraukt apli un brīdinās par jaunām bīstamībām uz ceļa 2. NVIDIA prezentējusi tās jaunāko mikročipu platformu Blackwell 3. Bezmaksas apmācības Iepazīsti tehnoloģijas 4. Microsoft strādā pie acu rakstīšanas tehnoloģijas 5. "Space Wreck" - Latvijas Gada spēle 2023 Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Elektroauto GWM Ora 03 apskats

  15/03/2024 Duración: 11min

  Apskatām elektrisko "Funky Cat" jeb "GWM Ora 03" automašīnu. Uz ko spējīgs elektriskais hečbeks? Cik tālu ar to var nobraukt? Kur tas izceļas un kas tomēr jāzina pirms pirkuma? Noklausies apskatā! * Automašīnu neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja AD REM Auto. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Latvija var! Miksētās realitātes apmācību uzņēmums Exonicus RD

  15/03/2024 Duración: 39min

  Raidījumā DigitālāsBrokastis turpinām jauno interviju sēriju "Latvija var!", kurā izzinām Latvijas uzņēmumus, kuri savu darbību saista ar modernajām tehnoloģijām. Otrajā sērijā pie Digitālo brokastu galda Latvijas uzņēmums "Exonicus RD", kuri ar virtuālās (VR) un papildinātās (AR) realitātes programmatūru palīdz simulētā vidē apgūtu iemaņas militārajā medicīnā. Uz šķīvja tehnoloģiju iespējas un jaunuzņēmumu attīstība. Ciemos Līga Ellere, "Exonicus RD" direktore, un Dāvis Ābols, vecākais programmēšanas inženieris. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Ceļš līdz vadītājas amatam tehnoloģiju uzņēmumos - Anastasija Oļeiņika no "Printify CEO"

  08/03/2024 Duración: 50min

  Izceļot sieviešu nozīmīgo lomu Latvijas jaunuzņēmumu attīstībā, #DigitālāsBrokastis raidījumā iepazīstam Anastasiju Oļeiņiku — viņas personību, ceļu līdz "Printify" vadībai un kā tehnoloģijas ietekmē viņas ikdienu un profesionālo dzīvi. Par pārsteigumu Anastasijai jautājumus uzdod arī viņas laikabiedri Egija Gailuma, "OX Drive" līdzdibinātāja, Didzis Ādmīdiņš, "DelfinGroup" valdes priekšsēdētājs, un Anda Asere, žurnāliste "Labs of Latvia" portālā un "Finday" līdzdibinātāja. Pievienojies pie #DigitālāsBrokastis galda kopā ar Arti un Rihardu!  Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • "Sudden Lights" dziedātājs Andrejs Reinis Zitmanis par tehnoloģijām ikdienā un mūzikā

  01/03/2024 Duración: 40min

  Cik ļoti tehnoloģijas pārņēmušas "Sudden Lights" mūzikas radīšanu? Vai "Spotify" un "TikTok" diktē mūzikas skanējumu? Un vai rokvzvaigznes ir mirušas? Par tehnoloģijām ikdienā, mūzikas radīšanā un Eirovīzijā pie Digitālo brokastu galda Latviešu supergrupas "Sudden Lights" vokālists Andrejs Reinis Zitmanis. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Caurspīdīgs datora ekrāns, viedais gredzens un jauni telefoni ziņu topā

  01/03/2024 Duración: 09min

  Nedēļas karstā aktulaitāte ir tehnoloģiju izstāde Barselonā — "Mobile World Congress". Digitālo brokastu ziņu topā: 1. Jaunākie viedtālruņi "Mobile World Congress 2024"; 2. Lenovo prezentē portatīvo datoru ar caurspīdīgu displeju; 3. Viedo gredzenu ausma - "Galaxy Ring"; 4. "Oppo" papildina papildinātās realitātes briļļu tirgu; 5. Modernā retro stilā atgriežas "Renault 5" elektroautomobīlis. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Viedtālruņu "Samsung S24" paaudzes apskats

  23/02/2024 Duración: 14min

  Kad ažiotāža pieklususi un bijusi iespēja telefonus notestēt ilgāku laiku, sniedzam dziļāku ieskatu "Samsung S24" paaudzes lietošanas pieredzē. Vai mākslīgā intelekta iespējas ir tā vērtas? Un uz ko patiesībā ir spējīgās pašas ierīces, kad atmetam mārketinga saukļus? Noklausies! * Telefonus neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja "Samsung Electronics Baltics". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • "Apple Vision Pro" - AR/VR revolūcija vai kārtējais mēģinājums?

  23/02/2024 Duración: 22min

  Virtuālā un papildinātā realitāte (VR un AR) ir tehnoloģijas aug to pielietojumā — no virtuālām koprades telpām un spēlēm līdz virtuālajiem datoru ekrāniem un pat pielietojumiem medicīnā. "Apple Vision Pro" brilles ir pieejamas arī Latvijā. Vai tās ir pagrieziena punkts attīstībā vai tikai kārtējais mēģinājums? Uz ko spējīgi tās konkurenti? Un vai kādu dienu patiesi pārcelsimies dzīvi virtuālajā pasaulē? To skaidro Henrijs Avotiņš, tehnoloģiju blogeris un apskatnieks portālā "Kursors", un Artūrs Gorenko, "Vividly" Biznesa attīstības vadītājs. * Brilles neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja "Evelatus". Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Ziņu tops: Jaunas iespējas "WhatsApp" čatos un jauna mākslīgā intelekta video ēra

  23/02/2024 Duración: 14min

  10 minūtēs par aktuālo tehnoloģijās Latvijā un pasaulē! Digitālo brokastu ziņu topā: 1. "Sora" - nākamais solis mākslīgā intelekta video radīšanā; 2. "WhatsApp" pievieno jaunas teksta formatēšanas opcijas; 3. Lielie tehnoloģiju uzņēmumi vienojas par mākslīgā intelekta ierobežošanu vēlēšanu drošībai; 4. "Reddit" nodod savu saturu mākslīgā intelekta apmācībai; 5. Nāve videospēļu diskiem - laipni lūgti mākonī! Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.  

 • Kā Tevi apkrāps? Ieskats "deepfake" attīstībā un nākotnē

  16/02/2024 Duración: 47min

  Krāpniecības radošumam nav robežu. No vienkāršiem e-pastiem, kas uzdodas par valsts iestādi, līdz zvaniem taviem ģimenes locekļiem, pieprasot naudu, jo tu esi iekļuvis avārijā. Un pat videokonferences zvani, kuros darbinieku pārliecina pārskaitīt vairākus miljonus uzņēmuma līdzekļu! "Deepfake" jeb dziļie viltojumi, mākslīgajam intelektam attīstoties, vienu dienu nebūs atšķirami no realitātes. Vai arī tomēr varam sevi kā pasargāt? Pie Digitālo brokastu galda piesēž īstie, ne viltotie, Elviss Strazdiņš, programmētājs un tehnoloģiju entuziasts, un Ēvalds Urtāns, Ventspils Augstskolas asociētais profesors un Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Automašīnas "BAIC Beijing X55" apskats

  09/02/2024 Duración: 11min

  Auto no Ķīnas! Tas pievērš cilvēku uzmanību uz ielas, jo pie mums ir kas nebijis. Tomēr tendence liek domāt, ka tie pie mums būs ar vien vairāk. Digitālajās brokastīs testējam "BAIC Beijing X55" — benzīna darbināms pilsētas apvidus auto. Uz ko spējīgs glītais Frankenšteins? Noklausies apskatā! * Automašīnu neatmaksātam un neatkarīgam apskatam mums sagādāja Autorings. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Mākslīgais intelekts praktiski - kā ar to strādāt latviešu valodā?

  09/02/2024 Duración: 22min

  Mākslīgā intelekta pakalpojumi kļūst arvien plašāk pieejami un šobrīd jau tas ir atrodams pat mūsu viedtālruņu lietotnēs. Tomēr ne visas jaunās iespējas, kas elpai liek aizrauties, ir pieejamas latviešu valodā. Ko latviski varam paveikt jau šodien? Kādas iespējas un ierobežojumi mums vēl ir priekšā? To praktiski ieskicē Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas valdes priekšsēdētājs Pēteris Jurčenko un projekta "Balsu talka" dalībnieks Raivis Dejus. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Ziņu tops: Videozvanā izkrāpj 23,8 miljonus eiro. Būtiskas pārmaiņas "WhatsApp" darbībā

  09/02/2024 Duración: 12min

  10 minūtēs par aktuālo tehnoloģijās Latvijā un pasaulē! Digitālo brokastu ziņu topā: 1. Latvijas Universitātē rada jaunu elektrības ieguves paņēmienu kosmosa misijās; 2. Eiropā ar vien vairāk elektroenerģiju iegūst no atjaunojamiem energoresursiem; 3. Vai nākotnē "WhatsApp" ziņas varēsim sūtīt arī uz "Telegram", "Signal" u.tml. platformām? 4. "TikTok" platformā iestājas klusums pēc "Universal Music Group" aiziešanas; 5. Dziļviltojuma videozvanā izkrāpj 23,8 miljonus eiro. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.  

 • Asinsspiediena viedpulksteņa "Huawei Watch D" apskats

  02/02/2024 Duración: 13min

  Skārienjutīgs pulkstenis, kas spēj mērīt asinsspiedienu - "Huawei Watch D". Cik precīzs tas ir? Vai spēj aizstāt parasto asinsspiediena mērītāju? Un vai to var izmantot arī kā parastu viedpulksteni? Noskaidrojam Digitālo brokastu apskatā! * Viedpulksteni neatkarīgam un neapmaksātam apskatam piešķira Huawei Technologies Latvia. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 • Latvija var! Videospēļu kontrolieru izstrādātājs "Azeron"

  02/02/2024 Duración: 20min

  Raidījumā #DigitālāsBrokastis aizsākam jaunu interviju sēriju "Latvija var!", kurā tiekamies ar veiksmīgiem Latvijas uzņēmumiem, kuri savu darbību saista ar modernajām tehnoloģijām. Pirmajā sērijā pie Digitālo brokastu galda Latvijas uzņēmums "Azeron", kas rada inovatīvus un ergonomiskus videospēļu kontrolierus. Sarunā atklājam, kā radās šī ideja, cik viegli būt tehnoloģiju jomas jaunuzņēmumam Latvijā un kādi plāni nākotnei kopā ar Olafu Grundānu, IT departamenta vadītāju, un Rasmu Pīpiķi, dažādības vadības eksperti. Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

página 1 de 18