Kuidas Elada 100-ni...

Informações:

Sinopsis

Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha? Vikerraadio uus sari annab vastused! Vikerraadios algab teisipäeval, 26. juunil kell 10.05 uus teaduspõhine elustiilisaade, mis selgitab, kuidas elada sajani, aga veel 90-aastaselt olla elujõuline ja tegus. See pole saade eakatest ega üldsegi ainult eakatele. Saadet peaksid kuulama kõik, eriti noored, kes tahavad elada pika ja tegusa elu, aga sealjuures olla terved ning õnnelikud ka veel 90-aastaselt, ütles saatejuht Marju Himma. 10-osaline saatesari kannab ebatavaliselt pikka pealkirja Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha, saate idee tekkis Vikerraadio eelmisel peatoimetajal Riina Rõõmusel juba mitme aasta eest. "Tänavu, Eesti Vabariigi 100. aastapäeval on just õige aeg hea idee teoks teha," leiavad saate tegijad Marju Himma, Allan Rajavee ja Linda Eensaar. Saatesarja muudab lisaks haaravale teemale eriliseks helipildiline loojutustamine. Tänase kuulaja kõrvale võib-olla veidi ebatavalisena pakume helipilte, mis aitavad tulla teemaga teisiti kaasa, usub Allan Rajavee. Saade on Vikerraadios eetris kümnel teisipäeval kell 10.05 alates 26. juunist . Saate autorid on Marju Himma, Allan Rajavee ja Linda Eensaar, helioperaator on Maris Tombach. Saatesarja eel- ja täiendlood ilmuvad ERRi teadusportaalis Novaator https://novaator.err.ee/ .

Episodios

 • Kuidas elada 100-ni...Aga kui elamegi saja-aastaseks?

  28/08/2018 Duración: 55min

  Vikerraadio ja portaali Novaator teaduspõhise elustiili saatesarja "Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha?" viimases osas vaatame tagasi möödunud üheksale osale ja küsime, mis teha, kui me elamegi 100-aastaseks. Ja milleks üldse elada 100-ni?

 • Kuidas elada 100-ni... Kuidas hoida inimesi enda ümber?

  21/08/2018 Duración: 53min

  Teaduspõhine suvesaade "Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha" räägib seekord lähisuhete olulisusest meie elus. Inimeste hoidmiseks meie ümber on vaja tundetaipu ehk tundetarkust.

 • Kuidas elada 100-ni...Kuidas hoida aju tervena?

  14/08/2018 Duración: 49min

  Mis mõtet on elada sajani, kui 90selt on mõte tömp? Kuidas elada kõrge eani terava pliiatsina ehk kuidas treenida mälu - kas seda üldse saab teha?  

 • Kuidas elada 100-ni... Kuidas terve elu õppida?

  07/08/2018 Duración: 50min

  Möödas on ajad, kus 12-aastane kooliharidus või ka viieaastane kõrgharidus teile kogu eluks teadmised ja töö tagasid. Uus reaalsus on see, et õppima peab kogu aeg. See ei tähenda alati kogu aeg koolis käimist, vaid ka lihtsalt uute asjade õppimist. Elukestev õpe on mõiste, mis inimestes, kes kooliskäimist ei armastanud, tekitab õudust. Kuidas sellest õudusest sujuvalt mööda saada, saab teada saatest "Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha".

 • Kuidas elada 100-ni...väikeste pahedega

  31/07/2018 Duración: 49min

  Teaduspõhine suvesaade "Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha" keskendub sel korral väikestele pahedele ja küsib, kas suudame elada sajani koos oma väikeste pahedega.

 • Kuidas elada 100-ni... Kuidas saada sitkeks?

  24/07/2018 Duración: 55min

  Teaduspõhine suvesaate "Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha" räägib sel korral keha ja vaimu sitkusest vastates küsimusele, kuidas saada sitkeks. 

 • Kuidas elada 100-ni... Kuidas vananedes mitte sente lugeda?

  17/07/2018 Duración: 53min

  Elu lühikene, raha pikk või hoopis raha lühikene, elu pikk? Olgu kuidas on, aga rikkusega on nagu paljude muude asjadega elus: see vajab eesmärgi seadmist. Sest fakt on see, et kui te ei tea, kuhu te lähete, siis on väga väike tõenäosus õigesse kohta välja jõuda. Seega tuleb ka rikkusega seada eesmärk.

 • Kuidas elada 100-ni... Kuidas õigesti süüa?

  10/07/2018 Duración: 51min

  Suvepodcasti "Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha" kolmandas osas saavad ajakirjanikud Marju Himma ja Linda Eensaar teada, et sajani elamiseks on eluliselt oluline kanda hoolt enda kõhubakterite ehk meie soolestikus elava bakterikoosluse eest.

 • Kuidas elada 100-ni... Kuidas olla õnnelik?

  03/07/2018 Duración: 54min

  Suvesaate "Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha" teises osas saavad ajakirjanikud Marju Himma ja Linda Eensaar teada, et sajani elamiseks on eluliselt oluline üks asi: elu mõte. Nii esitavadki nad teadlastele küsimuse: mis teeb elu mõttekaks?

 • Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha? Uus sari annab vastused

  26/06/2018 Duración: 54min

  Vikerraadios algab teisipäeval, 26. juunil kell 10.05 uus teaduspõhine elustiilisaade, mis selgitab, kuidas elada sajani, aga veel 90-aastaselt olla elujõuline ja tegus. "See pole saade eakatest ega üldsegi ainult eakatele. Saadet peaksid kuulama kõik, eriti noored, kes tahavad elada pika ja tegusa elu, aga sealjuures olla terved ning õnnelikud ka veel 90-aastaselt," ütles saatejuht Marju Himma.