Vlanu Grbeklis

Informações:

Sinopsis

Gaidot 13. Saeimas vlanas, darbdiens no 24. septembra ldz 4. oktobrim, Latvijas Radio 2 piedv deviu raidjumu ciklu Vlanu grbeklis. Raidjuma vadtji - politisko noriu vrotji - Ivars Ijabs un Mrcis Bendiks - aicins klaustjus piedalties vlans un paldzs izdart izvli, k ar izprast kopsakarbas un aut katram pieemt tik labu lmumu, cik vien iespjams. Raidjum atspoguots raidjuma vadtju viedoklis.

Episodios

 • Kā darbojas balsošanas tehnika un, kas būtu jāzina par balsošanu?

  04/10/2018 Duración: 43min

  {module widgetid="63" id="media" action="liveblock" channel="2" layoutid="0" layout="" static=""} Šodien, 4. oktobrī, no plkst. 15.05 cikla "Vēlēšanu grābeklis" noslēdzošajā raidījumā, programmu vadītājs Dzintars Tilaks iztaujāja politisko aktivitāšu vērotājus - Mārci Bendiku un Ivaru Ījabu par to, kas iepriekšējos raidījumos palicis "aizkadrā" - mīts par OIK, taras depozītu sistēmas jautājums, par varas nemainīšanos pašvaldībās un pašvaldību reformu partiju programmās, kā darbojas balsošanas tehnika un, kas būtu jāzina par balsošanu. Par šiem un citiem jautājumiem raidījumā "Vēlēšanu grābeklis"!      

 • Valsts ārējā un iekšējā drošība partiju programmās

  03/10/2018 Duración: 43min

  {module widgetid="63" id="media" action="liveblock" channel="2" layoutid="0" layout="" static=""} 3. oktobrī no plkst. 15.05 raidījumā "Vēlēšanu grābeklis", programmu vadītājs Dzintars Tilaks iztaujāja politisko aktivitāšu vērotājus - Mārci Bendiku un Ivaru Ījabu par valsts ārējās un iekšējās drošības jautājumiem partiju programmās - drošība no ģeopolitiskā rakursa, attiecības ar Eiropas Savienību, pilsoņu drošība ikdienā. Par šiem un citiem jautājumiem raidījumā "Vēlēšanu grābeklis"!

 • Ko sola partijas?

  02/10/2018 Duración: 45min

  {module widgetid="63" id="media" action="liveblock" channel="2" layoutid="0" layout="" static=""} 2. oktobrī no plkst. 15.05 raidījumā "Vēlēšanu grābeklis", programmu vadītājs Dzintars Tilaks iztaujāja politisko aktivitāšu vērotājus - Mārci Bendiku un Ivaru Ījabu par to, kādas izmaiņas pirmsvēlēšanu laikā sola partijas - izglītībā, veselības aprūpē, kultūrā, ģimenē... Par šiem un citiem jautājumiem raidījumā "Vēlēšanu grābeklis"!

 • Kādi ir partiju solījumi finanšu un ekonomikas jomā?

  01/10/2018 Duración: 46min

  {module widgetid="63" id="media" action="liveblock" channel="2" layoutid="0" layout="" static=""} 1. oktobrī plkst. 15.05 aizsākas raidījumu cikla "Vēlēšanu grābeklis" otrā nedēļa. Latvijas Radio 2 direktors Armins Ronis iztaujāja politisko aktivitāšu vērotājus - Mārci Bendiku un Ivaru Ījabu par naudu, par to kādi ir partiju solījumi finanšu un ekonomikas jomā. Par šiem un citiem jautājumiem raidījumā "Vēlēšanu grābeklis"!

 • Cik daudz politikas tiek „taisīts” Latvijā?

  28/09/2018 Duración: 49min

  {module widgetid="63" id="media" action="liveblock" channel="2" layoutid="0" layout="" static=""} 28. septembrī no plkst. 15.05 raidījumā "Vēlēšanu grābeklis", Latvijas Radio 2 direktors Armins Ronis iztaujāja politiskos ekspertus - Mārci Bendiku un Ivaru Ījabu par to cik daudz politikas tiek "taisīts" Latvijā. Un kā ir ar Briseles un citu pilsētu „kāpostiem” un ko ar to darīt vēlētājam? Par šiem un citiem jautājumiem raidījumā "Vēlēšanu grābeklis"!

 • Kas lācītim vēderā, jeb kā īsti notiek vēlēšanas?

  27/09/2018 Duración: 47min

  {module widgetid="63" id="media" action="liveblock" channel="2" layoutid="0" layout="" static=""} 27. septembrī no plkst. 15.05 raidījumā "Vēlēšanu grābeklis", Latvijas Radio 2 direktors Armins Ronis iztaujāja politiskos ekspertus - Mārci Bendiku un Ivaru Ījabu par jautājumiem kas skar vēlētājus,  vēlēšanu apgabalus, mandātus, vēlēšanu komisijas un citas ar vēlēšanu procedūru saistītas lietas. Tas viss raidījumā "Vēlēšanu grābeklis"!        

 • Kas tas par "zvēru" - partija?

  26/09/2018 Duración: 45min

  {module widgetid="63" id="media" action="liveblock" channel="2" layoutid="0" layout="" static=""} 26. septembrī no plkst. 15.05 raidījumā "Vēlēšanu grābeklis", Latvijas Radio 2 direktors Armins Ronis iztaujāja politiskos ekspertus - Mārci Bendiku un Ivaru Ījabu par jautājumiem kas skar partijas. Vai "partija" šodien ir teju lamuvārds un kam tās vispār vajadzīgas? Vai partiju Latvijā ir par daudz un kāpēc ministriem nav jābūt kādas partijas biedriem? Un vai tas ir mīts, ka "vara tautā neieklausās"? Šie un vēl daudzi citi jautājumi izskanēja raidījumā "Vēlēšanu grābeklis"!    

 • Vēlēšanu barjeras un aptaujas

  25/09/2018 Duración: 46min

  {module widgetid="63" id="media" action="liveblock" channel="2" layoutid="0" layout="" static=""} 25. septembrī plkst. 15.05 Latvijas Radio 2 ēterā un arī video tiešraidē mājas lapā raidījumu cikla "Vēlēšanu grābeklis" otrais raidījums, kurā raidījuma vadītāji, eksperti - Mārcis Bendiks un Ivars Ījabs diskutēja par vēlēšanu barjerām un aptaujām. Kāpēc ir piecu procentu barjera? Vai vēlēšanu aptaujas ir nopietni ņemamas? Par šiem jautājumiem raidījumā "Vēlēšanu grābeklis"!

 • Kāpēc vispār notiek vēlēšanas?

  24/09/2018 Duración: 45min

  Gaidot 13. Saeimas vēlēšanas, 24. septembrī plkst. 15.05 Latvijas Radio2 ēterā skanējumu sāka pirmais cikla "Vēlēšanu grābeklis" raidījums, kurā politisko aktivitāšu vērotāji - Mārcis Bendiks un Ivars Ījabs diskutēja par to vai vēlēšanas ir tas pats kas "vienas dienas izpārdošana"? Vai tas ir mīts, ka "visi (deputātu kandidāti) viņi ir vienādi"? Un kāpēc vispār notiek vēlēšanas? Par šiem un vēl citiem jautājumiem raidījumā "Vēlēšanu grābeklis"!    

 • LR2 piedāvā raidījumu ciklu "Vēlēšanu grābeklis"

  19/09/2018 Duración: 42s

  Gaidot 13. Saeimas vēlēšanas, darbdienās no 24. septembra līdz 4. oktobrim plkst. 15.05, Latvijas Radio2 piedāvā deviņu raidījumu ciklu „Vēlēšanu grābeklis”. Raidījuma vadītāji - politisko norišu vērotāji - Ivars Ijabs un Mārcis Bendiks - aicinās klausītājus piedalīties vēlēšanās un palīdzēs izdarīt izvēli, kā arī izprast kopsakarības un ļaut katram pieņemt tik labu lēmumu, cik vien iespējams. „Vēlēšanu grābeklis” ir radiošovs, kas izskanēs nevis kā klasiska politisko komentētāju diskusija, bet raidījumā paredzēti arī vēsturiski un kultūras piemēri par vēlēšanu norisi un procesu. Pirmajos piecos raidījumos plānota interaktīva sazināšanās ar klausītājiem, vērtējot to atbildes uz raidījuma vadītāju uzdotajiem jautājumiem un piešķirot balvu - mazu grābeklīti ar pateicību par atbildi. Raidījumā aplūkotos tematus ilustrēs īpaši izvēlētas politiski ironiskas latviešu populārās mūzikas dziesmas.